Konfekcjonowanie płynów to nic innego jak rozlewanie ich z opakowań „hurtowych” do opakowań handlowych, proces ten można zatem nazwać przygotowaniem produktów płynnych do sprzedaży.
Przykładem konfekcjonowania cieczy może być np. rozlewanie lakieru do paznokci do buteleczek zakręcanych nakrętką z pędzelkiem, rozlewanie lekarstw, szczepionek i innych medykamentów do fiolek to także konfekcjonowanie.
Najczęściej proces konfekcjonowania realizuje dokładna pompa dozującą np. perystaltyczna lub zębata. Pompa zasysa płyn z opakowania hurtowego i wtłacza go do opakowania handlowego. Konfekcjonowanie może być także realizowane przez aparaturę automatyczną wyposażoną w elektrozawór.
Najczęściej stosowanym rozwiązaniem do konfekcjonowania produktów płynnych jest pompa dozująca perystaltyczna. Istnieją co najmniej trzy powody dla których to właśnie pompa perystaltyczna jest najlepsza dla tego zastosowanie:
Inną pompą często stosowaną w konfekcjonowaniu płynów to pompa zębata, główna zaleta pompy zębatej to możliwość tłoczenia bardzo gęstych i lepkich substancji, pompa zębata doskonale sprawdzi się także do konfekcjonowania tonera do drukarek laserowych
Jeszcze inną pompą stosowaną do konfekcjonowania płynów jest pompa strzykawkowa, jest to najbardziej dokładna pompa stosowana w konfekcjonowaniu. Pompę dozującą strzykawkową najczęściej stosuje się do konfekcjonowania medykamentów np. szczepionej, leków itp.
Konfekcjonować można w zasadzie dowolne porcje cieczy, odpowiednio dobrana pompa dozująca, oraz odpowiednio dobrany sterownik pompy dozującej pozwoli na konfekcjonowanie bardzo małych porcji – np. 0,1ml np. konfekcjonowanie szczepionek, ale także bardzo dużych porcji np. samochodowego płynu do spryskiwaczy.
Skontaktuj się z nami przez email pompydozujace@aqua-trend.pl lub po prostu zadzwoń pod nr 794977777 a pomożemy Tobie wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb.
Samodzielna budowa urządzenia do konfekcjonowania nie musi być bardzo trudne ani kosztowne.
Samodzielna budowa niedrogiej maszyny konfekcjonującej może być szczególnie dobrym rozwiązaniem dla przetwórstwa sezonowego, małych manufaktur kosmetycznych gdzie zakup drogich fabrycznych maszyn mógłby być wydatkiem nieekonomicznym.
Samodzielnie zbudowana maszyna konfekcjonująca nie musi być gorsza, mniej wydajna, czy mniej dokładna od drogich fabrycznych rozwiązań, odpowiednio dobrane elementy takie jak pompa dozująca, sterownik pompy dozującej, czujnik poziomu cieczy itp. to klucz do sprawnej, dokładnej i wydajnej maszyny dozującej.
Na stronie www.pompydozujace.com znajdziesz wszelkie części i akcesoria dzięki który samodzielnie zbudujesz maszynę do konfekcjonowania płynów. Wykwalifikowna kadra pomoże Ci dobrać odpowiednie, pasujące do siebie elementy.
Jeśli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie złożyć swoją maszynę do konfekcjonowania, możemy cię wyręczyć, posiadamy odpowiedni park maszynowy, odpowiednią wiedzę i kompetencje, aby dostarczyć Tobie gotowe urządzenie konfekcjonujące w bardzo przystępnej cenie.
Jeśli masz plantacje orzechów laskowych z których tłoczysz olej, lub manufakturę kosmetyczną, zapewne tania maszyna do konfekcjonowania znacznie usprawni twoją pracę.
Zdziwisz się ale profesjonalna maszyna do konfekcjonowania płynów może kosztować mniej niż 1 tyś zł - naprawdę.
Poniżej przykładowe zestawienie podzespołów, dzięki którym można zbudować maszynę do konfekcjonowania perfum.
W zasadzie potrzebujesz trzech podstawowych elementów:
Pompa perystaltyczna ( najlepiej z silnikiem krokowym) – pompa 104KA o wydajności 280ml/min dzięki dużej dokładności doskonale sprawdzi się w dozowaniu perfum
Pompa dozujaca perystaltyczna serii 104KA z silnikiem krokowym (0-280ml/min) - Pompy Dozujące
Sterownik pomp z silnikiem krokowym umożliwiający odmierzanie zaprogramowanych dawek – nasz sterownik J-1B świetnie sprawdzi się w układzie konfekcjonowania perfum
Zasilacz 24V DC - każde urządzenie elektryczne musi posiadać zasilanie, wysokiej klasy zasilacz przemysłowy będzie doskonałym wyborem.